Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

Rektörümüz DURMUŞ, “Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor” Proje Pazarı ve Sertifika Töreni’ne Katıldı

18.05.2017

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor” proje Pazarı ve Sertifika Töreni, TPAO Kristal park tesislerinde Vali Ahmet DENİZ ve Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür V. Nurettin KIYAS ve Vali DENİZ’İN konuşmalarıyla başlayan tören, genç kadın girişimcilere sertifikaların verilmesiyle devam etti.

 

Batman’ın da aralarında bulunduğu 16 ilde “Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor”  projesinin uygulandığını,  her bir il için 75 kadın çiftçiye KOSGEB/İŞKUR işbirliği ile istihdama yönelik uygulamalı Girişimcilik Eğitimin verildiğini belirten Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür V. KIYAS,  proje kapsamında 75 genç kadın çiftçinin hazırlamış olduğu projeler il düzeyinde oluşturulan jüri üyeleri tarafından değerlendirildiğini ifade etti.

 

Vali DENİZ: Kadınlarımızın Her Alanda Olmalarını İstiyoruz

Törende konuşma yapan Vali DENİZ, dünyada birçok ülkeden önce ülkemizde kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkını verildiğini belirterek, “Siyasette, sanayide, idarede, sporda kısacası kadınlarımızın her alanda olmalarını istiyoruz. Çünkü kadınlar olmadan Türkiye’nin daha fazla ileriye gitmesi ve 2023 hedeflerimize ulaşmak mümkün değildir.  Sizler üretimin içinde olduğunuz zaman başarı kendiliğinde gelir. Bu nedenle bu proje çok önemlidir.  Biz sanayileşiyoruz ve gelişiyoruz, ama biz aynı zamanda bir tarım ülkesiyiz. Sizlerin yaptığı başarılı projeler başkalarına da örnek olacaktır. Sizlerin başarısı başkalarını cesaretlendirecektir. Batman girişimci ruhu olan, hareketli ve güzel bir şehirdir.  Aynı zamanda bu gün ilimizin il oluşunun 27. yılını kutluyoruz. Burada ilimizin gelişip kalkınmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor Proje Birincisi 3.000 TL’lik hediye çekini Vali Ahmet DENİZ’in elinden aldı.

 

Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor Proje İkincisi 2.000 TL’lik hediye çekini Rektörümüz Prof. Dr. Aydın DURMUŞ’un elinden aldı.

 

Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor Proje Üçüncü 1.000 TL’lik hediye çekini İŞKUR İl Müdürü Besim EVİZ’in elinden aldı.

 

Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifika ve ödüllerinin verilmesinin ardından Vali Deniz ve Rektörümüz DURMUŞ, sergilenen projeleri gezerek, genç kadın çiftçilerle bir süre sohbet etti. 

Güncel veri bulunamamıştır