Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Haberler

Rektörümüzün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

18.05.2017

 

Türk milletinin büyük uyanışının gerçekleştiği, işgalcilere karşı başkaldırının başladığı 19 Mayıs 1919 günü, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün “Ya istiklâl, ya ölüm!” sloganıyla millet egemenliğine dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının yaşama geçirildiği büyük gündür.


Aziz şehit ve gazilerimizin omuzlarında kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin gelişerek yükselmesinin ancak, vatan gençliğinin çalışkanlığı ve azmiyle başarılabileceğini düşünen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Cumhuriyetimizin muhafazası ve savunulması görevini, her zaman inandığı ve en çok güvendiği gençlerimize vermiştir.


19 Mayıs 1919'da başlayan Millî Mücadele'nin ışığında çağdaş, demokratik, bir hukuk devleti olarak kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gençlerimizin üstün gayret ve çalışmaları sayesinde güçlü bir ülke olarak sonsuza dek var olacaktır.


Bu duygu ve düşüncelerle, gençlerimizin ve tüm Milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.


Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, bu cennet vatan için canını feda etmiş bütün aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.